Gulbīša pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Sergejs, Svetlana, Lana

 Erasmus logo

Projektu dienas skola1

21., 22.februārī skolā norisinājās projekta dienas "Fotogrāfijas stāsts". Projekta dienu tēma izvēlēta saistībā ar projekta Erasmus+ tēmu "Mācīšana un mācīšanās, izmantojot fotogrāfiju mākslu", attiecīgi tai arī pakārtoti mērķi un uzdevumi, pie kuriem strādāja skolēni. Skolēni Gulbenes vēstures muzeja organizētajā muzejpedagoģiskā nodarbībā iepazina fotografēšanas vēsturi, aplūkoja dažādu laiku fotoaparātus, fotoplates, fotofilmas, fotopapīru. Gulbenes Mākslas skolas direktore S.Dikmane iepazīstināja ar fotografēšanas mākslu interaktīvā nodarbībā "Zīmēšana ar gaismu", kā arī sniedza praktiskus padomus kvalitatīva foto uzņemšanai.

Projekta dienās:

  • 1. klases skolēni veidoja fotostāstu "Kā mēs augam", atklājot savas sajūtas par skolā pavadīto laiku.
  • 2. klases skolēni, izpētot senās Lieldienu kartiņas, kurās foto bija apvienots ar zīmējumiem, izveidoja paši savas Lieldienu apsveikuma kartītes, izmantojot zaķu fotogrāfijas. Pētīja savas dzimtas senās fotogrāfijas.
  • 3. klases skolēni, iepazīstot kā iekārtotas kūtis, fermas fotogrāfijās, veidoja maketu/uzskates mācību materiālu "Kūts".
  • 4. un 8. klase izzināja fotografēšanas pirmsākumus Gulbenes novadā un Jaungulbenē dzimušā fotogrāfa O. Zandera dzīvesstāstu.
  • 5., 6.klases skolēni veidoja galda spēles "Atmiņa", "Domino", "Loto", "Ēzelis", izmantojot savas fotogrāfijas. 7. klasē tapa fotostāts "Diena bez telefona ziemā".

Projektu dienas skola2Projektu dienas skola3

Vai zināt, kas ir fotomodelis, kas ir aksesuāri, kas ir fotosalons? To centās izprast 1. – 6.klasei skolēni, darbojoties skolā izveidotā fotosalonā, kur kā modelis bija liels rotaļu Lācis. 4. klasei pat tapa fotostāsts "Lācenītes Ilzes diena"

Skolēnu atziņas:

  • Projektu dienas bija interesantas, aizraujošas, izzinošas.
  • Veidot fotostāstu nebija viegli, kā to bijām iedomājušies! Tik daudz kas jāzin, jāņem vērā, jāveido scenārijs u.t.t.!
  • Darbošanās saliedēja klases kolektīvu, visi strādājām kā vienota komanda.
  • Grūts darbs, saldi augļi!

Projektu dienas skola4Projektu dienas skola5

Projektu dienas skola6Projektu dienas skola8Projektu dienas skola9

Projektu dienas skola7

Labākie mācībās

labakie macibas

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)