Gulbīša pamatskola

Adrese: "Gulbīts", Gulbītis, Jaungulbenes pagasts, Gulbenes novads, LV-4420

Tālrunis: 64471780 (lietvede)

Informācija par izglītības iestādi

Skolas ēka celta 1885.gadā kroga vajadzībām, bet no 1905.gada tajā bijuši dzīvokļi. Gulbīša sešgadīgā pamatskola atvērta 1928.gada 1.oktobrī.  1928./29. mācību gadā skolā bija divas klases ar 46 skolēniem un viens skolotājs - skolas dibinātājs un pirmais tās direktors Alfrēds Vārdaunis. No 1944.gada tā darbojās kā septiņgadīgā skola, no 1954./55. mācību gada kā vidusskola, bet sākot ar 2017./18. mācību gadu kā pamatskola.

1989.gada 1.septembrī skolas pagalmā atklāts A.Vārdauņa piemineklis, to akmenī izkalis viņa skolnieks tēlnieks Indulis Ranka. Šis piemineklis tapis 10 gadu laikā.

Skola īsteno:

• Vispārējās pamatizglītības izglītības programmu (programmas kods 21011111)
  • Speciālās pamatizglītības programmu skolēniem ar mācīšanās traucējumiem (kods 21015611)

Skolas tradīcijas:

• Zinību diena;
  • Skolotāju diena;
  • Skolas dzimšanas diena;
  • Miķeļdiena;
  • Labestības nedēļa;
  • Ziemassvētku koncerts;
  • Lāčplēša dienai veltītās sporta sacensības;
  • Dzejas dienas;
  • Sporta dienas: rudens, ziemas, pavasara;
  • Latvijas piemiņas un atceres dienu pasākumi;
  • Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas;
  • Radošu darbu un projektu nedēļa;
  • Ģimenes dienas svētku koncerts;
  • Zvaniņa svētki;