Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Spodris, Kārlis

11. oktobrī "Latvijas skolas somas" ietvaros 8. un 9. klases skolēni Valmieras drāmas teātrī noskatījās izrādi "Nekas".

Izrāde, kas veidota pēc Dāņu rakstnieces Jannes Telleres romāna motīviem, vēsta par pusaudžu attiecībām ar vienaudžiem un arī ar pieaugušajiem. Sižets ir negaidīts, nepatīkams, brīžiem šokējošs, tomēr ļoti iedarbīgs. Izrāde skolēniem liek domāt par ļoti aktuāliem jautājumiem: Kam manā dzīvē ir jēga/nozīme? Kas man ir svarīgs attiecībās ar draugiem, ar vecākiem? Kad es saviem draugiem varu pateikt "Nē"? Kāpēc pusaudži mēdz būt tik nežēlīgi?

14. oktobrī klases stundā skolēni aktīvi diskutēja par to, kāds ir izrādes zemteksts, kuri izrādes notikumi visvairāk pārsteidza jauniešus. Kopīgi meklēja atbildes uz lugas režisora, aktieru sagatavotajiem jautājumiem, kurus pēc izrādes noskatīšanās saņēma ikviens skatītājs.

Latvijas skolas soma

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)