Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Spodris, Kārlis

Š.g. 9.oktobrī Gulbīša pamatskolas skolēni, izmantojot iniciatīvas "Skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā Gulbītis – Jaunlaicene – Alūksne – Gulbītis.

Jaunlaicenes muzejā piedalījāmies divās izzinošās aktivitātēs:
• "Skološanās ne pa jokam" – saruna par 18.-19.gs. skolām un mācīšanas metodēm. Piedalījāmies senās skolas mācību stundās, apgūstot boksterēšanas prasmi un reizrēķinu malēniešu variantā. Tupēšanu uz zirņiem skolēni atzina par iedarbīgu audzināšanas metodi.
• "Rudentiņš – bagāts vīrs" - iepazinām senos rudens ražas novākšanas pārstrādes darbus, kurus izspēlējām caur uzdevumiem, mīklām un rotaļām (piedalījāmies kartupeļu novākšanas talkā, ķērām jumi, vācām un šķirojām labību, dārzeņus un augļus).

Alūksnē iepazinām Gulbenes-Alūksnes dzelzceļu un Alūksnes Bānīša staciju interaktīvā ekskursijā, kuras laikā varējām iejusties mašīnista, konduktora lomā, palīdzējām sašķirot vilciena pārvadātās preces un uzzinājām par drošības jautājumiem, kas jāievēro esot dzelzceļa tuvumā. Šajā nodarbībā laiks pagāja nemanot, skolēni gribēja darboties vēl un vēl, bet diemžēl bija jādodas atpakaļ uz skolu.

Latvijas skolas soma

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)