Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Agne, Agnese, Agnija

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Jau Valmieras muzeja pagalmā iepazināmies ar mākslinieka Valda Celma izstādi "Latviskais pasaules skats. Raksts. Zīmes." Ģeometriskās raksts zīmes ar mītiskiem, tēliem un simboliem attēloja pasauli un Dievu. Muzeja otrajā stāvā ar dažādu moderno tehnoloģiju palīdzību un uzskates līdzekļiem varēja uzzināt par Valmieras kā attīstītas vidusskolu pilsētas vēsturi. Izstādē varēja aplūkot arī Paula Zariņa gleznas, kuras bērniem šķita milzīgi lielas un skaistas.

Drīz vien mēs satikām savu "skolmeistarieni", kura lika mums nolikt telefonus, tikai tad drīkstējām iet klasē – nelielā, tumšā telpā, kuru izgaismoja tikai sveces. Jautrība un smiekli apklusa, kad bērni saprata – smiešanās, sarunas, gulēšana uz soliem, žāvāšanās – šādas nodarbes jāaizmirst, jo pa soliem "dancoja" bargās skolotājas rīkstīte. Arī sēdēšana ar taisnām mugurām nebija viegla, rokām bija jābūt uz sola vai aiz krēsla atzveltnes. Sveču gaismā pārbaudījām zināšanas senās drukas boksterēšanā, rakstījām senos burtus ar spalvu un tinti pēc tā laika glītrakstu prasībām. Palaidnīgākie tupēja arī uz zirņiem. Krista lasīja mums priekšā kāda senās skolas skolnieka dienasgrāmatu, bet vēlāk visi bērni iesaistījās vecvārdu skaidrošanās, mīklu un matemātikas uzdevumu risināšanā. "Mēs gan negribētu mācīties senajā skolā" teica bērni, lai gan pēc divām stundām jau diezgan veiksmīgi bija apguvuši boksterēšanu. Azanda un Gabriela lasīja labi.

 

2., 4.klase

Stunda muzeja

Latvijas skolas soma

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)