Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Agne, Agnese, Agnija

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" atbalstu 23. maijā 1. un 3. klases skolēni Jaunlaicenes muižas muzeja izglītojošajās nodarbībās iepazina apavu valkāšanas tradīcijas senākos laikos un paši izgatavoja suvenīru līdzņemšanai – pastaliņu. Kā atzina skolēni šāds darbiņš prasa precizitāti un pacietību. Gandrīz visiem tā bija pirmā reize, kad rokā turēja kaltu un īpašu koka āmuru.

Vai zināt kādu dārgumu var atrast iepazīstot stāstu par muižas ēku kompleksu un izpildot dažādus uzdevumus, kas prasa gan uzmanību, gan vērību un spēju sadarboties? Mēs to atradām! Lielākais dārgums ir SMAIDS! Smaids, ko cits citam dāvinām un prieks citu acīs mūs satiekot.

Gan mums šodien, gan senos laikos muižā visiem bija jāstrādā. Pēc padarīta darba, lai atgūtu spēkus, jāpastrebj zupa. Pārliecinājāmies, ka nemaz tik viegli nebija strēbt zupu ar koka karoti un ne jau visiem un vienmēr galdā bija tik sātīgs ēdiens, kādu mēs šodien baudījām. Arī ugunskurā pašu ceptā maizīte garšoja īpaši.

Tālāk mūsu ceļš veda uz dabas muzeju "Vides labirinti" Alūksnē, kur klausījāmies putnu dziesmas, noskaidrojām, uz kurām vietām aizceļo gājputni, apskatījām putnu ligzdas. Sajūsmā iepletām acis, aplūkojot gliemežus – gan Latvijas upēs un ezeros, gan tropiskās joslas jūrās atrastos. Ahātos centāmies ieraudzīt Sapņu mežu, Vardīti, Vinniju Pūku, Pumu. Klausoties liegās mūzikas skaņās, vērojām kā UV staros izgaismojas fluorescējošie minerāli. Zvaigžņu kartē katrs meklējām savu horoskopa zīmi.

Skolēnu atziņas:
Man patika, ka stāstīja par seniem laikiem.
Man patika cept ugunskurā maizīti.
Šī pastaliņa derēs manai māsai!
Man patika meklēt dārgumus.
Taisīt pastalas bija grūti.
Man patika vides spēle.
Es mikroskopā skatījos mazos kukainīšus.
Cik te daudz akmeņu!
Skat, kādi dīvaini taureņi!
Man patīk šie dārgakmeņi!
Man patika šī ekskursija.

Viena diena muzeja1Viena diena muzeja2

Viena diena muzeja3Viena diena muzeja4

Viena diena muzeja5

Latvijas skolas soma

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)