Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Agne, Agnese, Agnija

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Gulbīša pamatskolas "Aktīvistu" pulciņš atsaucās Zaļās jostas radošā dizaina iepirkuma maisiņu konkursam "Es sāku ar sevi - Tīrai Latvijai". 26. februārī meitenes kopā ar mammām radošā darbnīcā no džinsa auduma biksēm vai svārkiem, tos radoši pārveidojot, šuva somas. Darboties darbnīca tika aicināti visi skolas skolēni un viņu vecāki. Somas gatavoja ne tikai meitenes, pat arī zēni, kopā ar vecmāmiņām vai mammām. Darbnīcu vadīja 4. klases zēna māmiņa. Nodarbības sākumā - prezentācija par plastmasas maisiņu kaitīgumu, par ietekmi uz dabu. Ko es varu darīt, lai samazinātu plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņu, kuri nonāk vidē, rada draudus visai ekosistēmai.

20. martā meitenes prezentēja skolasbiedriem savas somas, pastāstīja par to praktisko pielietojumu ne tikai iepērkoties, bet arī, piemēram, sporta tērpa ievietošanai, ejot uz sporta stundām, peldēšanai paredzēto lietu līdzņemšanai uz pludmali, palielījās, ka nevienam citam tieši tādas somas nebūs. Iespēja aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdzņemšanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Maisiņi no aizkara auduma tika svērti, lai pārliecinātos, ka tiem ir ļoti niecīgs svars un ka tie var aizstāt celofāna maisiņus beramo pārtikas produktu, augļu, dārzeņu iesaiņošanai. Noskaidrojām, ka pašgatavotie maisiņi ir viegli mazgājami.

Zalas jostas konkurss1Zalas jostas konkurss2

Zalas jostas konkurss3Zalas jostas konkurss4Zalas jostas konkurss5

Zalas jostas konkurss6Zalas jostas konkurss7

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)