Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin:

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Karjeras nedēļa Gulbīša pamatskolā

Klasē runāt par dažādām profesijām, prasmēm, kas nepieciešamas dažādu darbu veikšanai, redzēt filmās, dzirdēt no vecākiem vai skolotājiem, tā ir teorija. Redzēt pašam, izmēģināt, sajust, tas ir aizraujoši!
Šajā nedēļā, apmeklējot Jaungulbenes pagasta uzņēmumus un iestādes: Jaungulbenes pagasta pārvaldi, Jaungulbenes Tautas namu, Sveķu pamatskolu arodgrupas, sociālās aprūpes centru "Alejas", SIA "Arka", SIA "Ainars Cinkuss", SIA "Valpor", IU "Jaungulbenes aptieka", tiekoties ar šo uzņēmumu vadītājiem un darbiniekiem, skolēni izzināja dažādu profesiju un amatu specifiku, kā arī kuriem mācību priekšmetiem pievērst lielāku uzmanību, kādas vispārējās (ieklausīties, domāt, izvērtēt savu rīcību utt.) un specifiskās prasmes attīstīt, lai sekmīgi veidotu savu karjeru. 6. - 9.klases skolēni piedalījās IT eksāmenā, pārbaudot savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā. Šī karjeras nedēļa paliks atmiņā ar spilgtām atmiņām par piedzīvoto un redzēto, protams, izprotot sevi un savas prasmes.

Skolēnu atziņas par redzēto, dzirdēto karjeras nedēļas aktivitātēs:
- vadītāja darbs prasa pašam būt disciplinētam, strādāt kopā ar saviem komandas biedriem, izprast viņu vajadzības, būt godīgam, apzinīgam, bieži savu brīvo laiku pakārtot darba vajadzībām,
- domāt, uzklausīt, palīdzēt, sadarboties tās ir prasmes, kas vienlīdz svarīgas gan skolēniem, gan jebkurā profesijā strādājošajiem,
- pēc saspringtas darba dienas ir noderīgas pastaigas svaigā gaisā, piemēram, mežā,
- apgūstot profesiju, tu vēl nezini vai šajā profesijā strādāsi, bet visas apgūtās zināšanas noderēs vienmēr,
- ir jāprot saskatīt skaistais sev apkārt,
- daudzu profesiju pārstāvjiem ikdienā nepieciešamas zināšanas matemātikā, jāzina likumi, jābūt uzmanīgam un precīzam, jāprot darboties ar IT, lai varētu strādāt ar modernām iekārtām, darbgaldiem, lauksaimniecības tehniku.

Paldies uzņēmējiem, iestāžu vadītājiem, darbiniekiem par padomiem, atziņām, prasmēm, kuras skolēni ievietoja "Savā prasmju portfelī"!

 

Valsts jaunatnes programma Jaunatnes starptautisko programmu agentura

18.oktobrī iniciatīvas "Kontakts" projekta "Darām kopā" ietvaros skolēni no 4. līdz 9.klasei pilnveidoja savas komunikācijas un sadarbības prasmes kopā ar lektori Ilzi Zvejnieci-Laumani.

4.- 6. klasei skolēni mācījās ieklausīties sevī un izprast savas emocijas, attēlot tās zīmējumā, pastāstīt par tām, sadarboties komandā, paveikt uzdevumu līdz galam, lai visi kopīgi varētu sasniegt plānoto rezultātu. Visgrūtāk izrādījās, darbojoties komandā, paveikt uzdoto uzdevumu līdz galam, bet lektores vadībā tas izdevās visiem un prieks par  padarīto noēnoja visas nesaprašanās un strīdus.

Ieguvums: jaunas prasmes kā pareizāk izteikties, ieklausīties citos un veidot savstarpēju sapratni.

Savukārt, 7.- 9.klases skolēni kopīgi veidoja dzejoli "Es esmu .....". Lektore Ilze šajā aktivitātē veiksmīgi bija iekļāvusi prasmi nebaidīties izteikt savas domas, izprast un pieņemt cita viedokli. Darbojoties grupās, būvējot torni no avīzēm, uzklausot nodarbības vadītājas ieteikumus, skolēniem, pirmkārt, vajadzēja sadalīt atbildību, otrkārt, sadarboties, palīdzēt citam, lai visi kopīgi sasniegtu mērķi.

Ieguvums - pilnveidotas sadarbības un komunikācijas prasmes, darbojoties grupās, kas palīdz sasniegt kopīgos komandas mērķus.

Jauniešu atziņas:
ieklausoties lektores padomos, patika strādāt komandā ar saviem klasesbiedriem,
labi kopā pavadīts laiks,
nebaidīties izteikt savas domas, saprotot, ka ne vienmēr citi sapratīs tieši tā, kā pats iedomājos.  

 

31. oktobrī piedalījāmies "Swedbank" piedāvātajā īpašā finanšu pratības iniciatīvā "Naudas diena", kas notiks 31. oktobrī tiešsaistē visā Latvijā.

1. - 2. klases skolēni tēmā  "Nauda. Tās veidi un drošība" uzzināja, kā radusies nauda,  kāpēc tā ir vajadzīga, kādi ir naudas veidi, noskaidroja kas mūsdienās ir droša nauda un paši zīmēja savu  nākotnes naudu.

5. klases skolēni tēmā "Kā gudri rīkoties ar naudu” noskaidroja, vai tas, ko gribas, vienmēr ir tas, ko vajag, izvērtēja, ko nozīmē gudra tērēšana, cik izmaksā viena tipiska diena un kā šīs izmaksas rodas, meklēja iespējas, kā ietaupīt,  izveidoja atraktīvu reklāmas klipu" Hei, krāt ir forši!

6. klases skolēni tēmā  "Budžets. Ieņēmumi un izdevumi" mācījās plānot budžetu, izzināja dažādus ienākumu gūšanas un izdevumu veidus,  noskaidroja,  kādas ir galvenās izdevumu kategorijas mājsaimniecībām Latvijā, plānoja klases ekskursijas budžetu, novērtēja, kas svarīgāks – pelnīt vairāk vai tērēt mazāk.

9. klases skolēni tēmā  "Karjera. Gatavošanās nākotnes profesijai" noskaidroja, kādas zināšanas prasmes un attieksme ir nepieciešama, lai mācītos, veiksmīgi uzsāktu darba gaitas un iekļautos sabiedrībā, kā tehnoloģiju straujā attīstība ir mainījusi mūsu ikdienu, paradumus un nodarbošanos, kuras profesijas paredzamā nākotnē varētu izzust, kuras joprojām sekmīgāk veiks cilvēki, bet varbūt ir arī tādas, kuras radīsies pilnīgi no jauna.

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)