Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Rauls, Rodrigo

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

3. maijs - koncerts "Ak, pavasar!"

Kopā būšanas prieka pārņemti, koncertā "Ak, pavasar!" skolā ieskandinājām Latvijas otro dzimšanas dienu - 4. maiju ar katras klases sagatavotu priekšnesumu. 3., 4. klase skolēni dejoja, 5. klases skolēni dziedāja, 1., 2., 6., 7., 8., 9 iejutās dažādos tēlos, iestudētajās ludziņās/skečos. Priekšnesumus skolēniem palīdzēja sagatavot klašu audzinātāji.

Pēc koncerta skolēni kopā būšanas prieku turpināja sporta aktivitātēs. 5. – 9.klašu skolēni sacentās futbolā, volejbolā, bet 1. - 4. klašu skolēni savu spēku un veiklību rādīja dažādās stafetēs.

Vakarpusē kopā ar Tirzas, Stāķu pamatskolas skolēniem sadziedājām Tirzas pagasta koncertā "Tik balta, balta saulīte pār mūsu zemi mirdz".

Lai ikvienā ģimenē svētku noskaņa un lepnums par mūsu Latviju!

 

9. maijs Eiropas diena skolēni izspēlēja spēli par Eiropas savienības dalībvalstīm, pildīja Eiropas eksāmenu.

 

9. maijā 8., 9. klases skolēniem notika apvienota matemātikas un ģeogrāfijas stunda Siladzirnavu mežā, kurā skolas solā apgūtās teorētiskās zināšanas tika pielietotas praksē. Skolēni noteica koku garumu, apkārtmēru, salīdzināja tos ar dižkokiem noteiktajiem izmēriem, risināja praktiska satura uzdevumus matemātikā.

"Ļoti interesanti, bet arī grūti," teica skolēni.

 

9. maijā 1. un 2. klases skolēni Jaunlaicenes muižas muzejā uzzināja, ka malēniešu raksturīgākās īpatnības ir bijušas radošums, uzticēšanās, vientiesība un spītība, to pārbaudot interesantās aktivitātēs - gaismas nešanā maisos, putnu aizdzīšanā no lauka un citās.

Uzzināja arī to, kā paši var izgatavot rotaļlietas aktīvai brīvā laika pavadīšanai.

Ekskursijā bija iespējams doties ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" atbalstu.

Skolēnu atziņas par piedzīvoto:
Man viss ļoti patika.
Patika, bet piekusu.
Pirmo reizi biju muzejā.
Man patika putnu aizdzīšana no lauka.
Bija grūts uzdevums ar kastani un karoti.

 

11. maijā 5. - 7. kl. skolēni iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros apmeklēja Rīgas zooloģiskā dārza izglītojošo nodarbību "Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā". Šī bija lieliska iespēja apskatīt dažādus dzīvniekus, no kuriem vairāki iepriekš bija redzēti tikai digitāli, uzzināt par tiem daudz jauna.

 

11. maijā skolotāji un tehniskie darbinieki devās pieredzes braucienā uz Drabešu Jauno pamatskolu. Pieredze brauciena mērķis bija, izzināt labās prakses piemērus par skolas sadarbību ar vietējo kopienu, kā stiprināt skolas lomu vietējā kopienā.

 

13. maijā 5. - 9. klašu apvienotais Gulbīša, Stāķu, Tirzas pamatskolas koris priecēja Stāķu pamatskolas koncerta apmeklētājus.

 

17.maijā 3. un 4. klases skolēni ar iniciatīvas Latvijas skolas soma atbalstu, Jaunlaicenes muzejā izzinošās nodarbībā "Mājas valoda" iemācījās kā dažus sadzīves priekšmetus sauc malēnieši, piemēram, priekšauts – šircis, kaklasaite – šlipse, dakšiņa – gapele, spilvens - ķisens un jaunās zināšanas nostiprināja pildot uzdevumus.

Radošajā darbnīcā "Pastalu darināšana" bērni iepazinās ar apavu valkāšanas vēsturi Latvijas teritorijā. Kas ir vīzes, kalošas, kāpēc vilka botes? Praktiski darbojoties ar dažādiem instrumentiem un materiāliem, katrs izgatavoja pastaliņu - suvenīru līdzņemšanai.

Skolēnu atziņas:
Man patika senās lietas un to vārdi.
Iemācījos jaunus vārdus.
Patika sacensties ar otu komandu.
Patika spēles un taisīt pastalas.
Varēju uztaisīt pastalu. Nebiju strādājis ar tādu āmuru un kaltu.
Taisīt apavus nav viegli.
Pirmo reizi biju muzejā!

 

18. maijā Lizumā notika Gulbenes novada Mākslas un mūzikas svētki 1. - 4. klašu skolēniem, kuros piedalījās mūsu skolas 1. - 4. klases kora dziedātāji. Bērni ne tikai sadziedājās kopā ar citiem novada koriem, bet arī darbojās radošajās darbnīcās.

 

19. maijs Zvaniņa svētki 9. klases skolēniem. Skolas zvaniņš, pirmklasnieku skandināts, un skolasbiedru veiksmes vēlējumi deva startu eksāmeniem. Zvaniņa svētkus organizēja un vadīja 8. klases skolēni. Paši devītie katrai klasei, skolotājiem, virtuves darbiniekiem, direktorei atstāja mantojumā sev vairs nevajadzīgās, bet citiem vēl skolas gaitās noderīgas lietas, piemēram, Ziemassvētku rotājumus, dzijas kamoliņus, gleznu rāmīšus, pašu gatavotas galda spēles.

 

19. maijā izskanēja Ģimenes dienai veltīts koncerts "No sirsniņas sirsniņā".

Pasākums izdevās ļoti atbilstošs nosaukumam. Viss ko darīja skolēni un skolotāji, gan gatavojoties koncertam, gan uzstājoties, tika darīts no sirds, domājot par saviem vistuvākajiem- savām ģimenēm.

Savukārt, skatītāju rindās tika manītas aizkustinājuma asaras un mīļi smaidi.

 

25. maijā divpadsmit 1. - 9.klases skolēni - konkursa "Gada skolēns" laureāti Sigita Broka, Aleksa Pauļa, Olivers Zviedris, Evelīna Pētersone, Ieva Blauva, Raivo Ozoliņš, Esters Vasile, Terēze Blauva, Alise Vagule, Jānis Čakšs, Kristers Jaunzems, Samanta Vagule – saņēma savu godam nopelnīto balvu – ekskursiju.

Skolēni devās braucienā ar kuģīti "Gulbis" pa Daugavu, apskatot Kokneses pilsdrupas un Likteņdārzu. Piedalījās izzinošā nodarbībā un čipsu degustācijā "Ādažu čipsos": virtuāli iepazina čipsu ražošanas procesu, pagatavoja savus Īpašos čipsus. Līdz šim nezināmas vai neievērotas lietas atklāja Vecrīgā.

Skolēnu atziņas:
Patika braukt ar kuģīti, es to darīju pirmo reizi!
Redzēju pilsdrupas un Likteņdārzu.
Patika kā vizuļo ūdens!
Daugava ir lielāka nekā es to biju iedomājies.
Visgardākie čipsi ir silti un bez garšvielām.
Kā var izaugt 4 kg smags kartupelis?!
Uzzināju kā radās Rīga un, ka Vecrīga ir maza daļiņa no Rīgas.
Rīgai gan ir liela atslēga!
Rīgai ir sava ragana – žagata. Patika gides stāsti, par dzīvniekiem, kas atrodami Rīgas namu jumtos, fasādēs.
Uzzināju kāpēc Brīvības piemineklī ir trīs zvaigznes un ko tās simbolizē; ka piemineklī var ieiet iekšā, bet to neļauj visiem.
Šī bija vislabākā diena! Ir vērs labi mācīties, uzvesties, piedalīties konkursos, sacensībās, darboties dažādos pulciņos.
Izzinošo braucienu ar kuģīti "Gulbis" pa Daugavu Koknesē un ekskursiju pa Vecrīgu “Rīgas pētnieku skola” gida vadībā apmaksāja iniciatīva Latvijas skolas soma.

 

30. maijā visi devāmies pārgājienā ar orientēšanās elementiem un kontrolpunktos veicamiem dažādiem uzdevumiem.

1. - 4. klases skolēni iejutās detektīvu lomā, lai atrastu paslēptos dārgumus. "Lasot" karti devās pa izvēlēto ceļu līdz Jaungulbenes stadionam, kur pēc plānā atzīmētām norādēm meklēja un pildīja dažādus uzdevumus – risināja krustvārdu mīklas, atpazina augus, skaitļoja …., lai atklātu dārgumu lādes atslēgas kodu.

5. - 9. klases skolēniem pārgājiena maršruts veidojās pareizi izpildot uzdevumu kontrolpunktā un tad saņemot norādi par turpmāko ceļu. Uzdevumus veica gan pie Sila dzirnavu dambja, gan karjerā, gan Jaungulbenes muižas parkā un stadionā.

 

Reizē ar mācību gada noslēgumu 4. klases skolēni kopā ar audzinātāju noslēdza projektu dienās iesākto projektu "Atkritumu šķirošana - depozīta iepakojumu savākšanu skolā". Trīs mēnešu laikā skolēni pašu izgatavotajā konteinerā meta dzērienu iepakojumus, kas iepriekš tika izmesti skolas papīrgrozos. 31. maijā 4. klases puiši kopā ar audzinātāju devās nodot savāktos iepakojumus. Kopā atkārtotai pārstrādei tika nodotas 187 pudeles un skārda bundžiņas. Par iegūto naudu zēni iegādājās dažādus kārotos našķus, ar kuriem cienājās visa klase un skolasbiedri.

4. klases projektu dienās izstrādātais projekts par atkritumu šķirošanu deva ierosmi startēt Erasmus+ projektu konkursā. Skolas iesniegtais projekts “Kopā par zaļāku nākotni!” ir guvis apstiprinājumu un finansējumu. Projektu plānots īstenot nākošajā mācību gadā.

 

31. maijs - mācību gada noslēguma pasākums.

Atskatījāmies uz mācību gadā paveikto. Goda rakstus, atzinības un diplomus saņēma skolēni par labām un teicamām sekmēm, dalību konkursos un interešu izglītības pasākumos. Pēc kopīgā pasākuma klases svinēja šo dienu kopā ar klašu audzinātājiem.

Lai visiem silta, saulaina, piedzīvojumiem bagāta vasara! Uz tikšanos nākošajā mācību gadā!

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)