Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Mundra, Frīda, Frīdis

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Skolotājas Aelitas Blūmas mudināti skolēni gatavoja darbus, lai piedalītos Ķekavas novadpētniecības muzeja rīkotajā mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītajā skolēnu karikatūru zīmējumu konkursā "Pa-smejies!", dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas organizētajā radošo dzejas darbu konkursā "Ronis liedagā" un Raiņa muzeja konkursā "Raiņa dzejas atklātne".

Karikatūru konkursa "Pa-smejies!" uzdevums bija: uzzīmēt karikatūru, šaržu vai komiksu par tēmu "Apzinies sevi dabā!".
Skolēnu konkursa darbus vērtēja Latvijā pazīstami mākslinieki – Zemgus Zaharāns, Gatis Šļūka, Dzintars Melnis un Kristaps Auzenbergs.

Mūsu skolas skolēni: Betija Čakša, Terēze Blauva, Dinija Čakša, Samanta Vagule, Zinta Peperniece, Patrīcija Orlova, Sigita Broka, Dāvis Švinders, Aleksa Orlova, Amanda Bērziņa , Evelīna Šimone, Evelīna Pētersone, Aleksa Pauļa, Kaspars Judovs saņēma Pateicības rakstus par piedalīšanos konkursā. 1200 iesūtīto darbu konkurencē Terēzes Blauvas, Dinijas Čakšas, Aleksas Orlovas darbi tika izvirzīti galvenajai balvai.

1. aprīlī 9. klases skolnieces Evelīna Pētersone, Aleksa Pauļa un 8. klases skolnieces Evelīna Šimone, Amanda Bērziņa kopā ar skolotāju Aelitu Blūmu piedalījās konkursa "Pa-smejies!" noslēguma pasākumā Ķekavā, kura ietvaros tikās ar Latvijā pazīstamiem karikatūristiem, apmeklēja Ķekavas novadpētniecības muzeja izstādes.

Pasākumā skolēniem bija iespēja vērot karikatūristu darba procesu, jo arī pašiem māksliniekiem tika dots uzdevums, attēlot muzeja vadītājas izvēlēto tēmu. Skolas meitenēm mākslinieks Kristaps Auzenbergs veltīja katrai savu karikatūru, kuras tapšanu varēja vērot katrs pasākuma apmeklētājs.

Visi mūsu skolas bērnu darbi aplūkojami Ķekavas novadpētniecības muzeja rīkotajā izstādē, kas vēl mēnesi pulcēs savus skatītājus.

 

5.,6.klases skolēni piedalās vizuālās mākslas darbu konkursā RAIŅA DZEJAS ATKLĀTNE, organizatori: Raiņa muzejs "Jasmuiža" (Raiņa un Aspazijas muzejs, Memoriālo muzeju apvienība).

Konkursa mērķi un uzdevumi: aktualizēt Raiņa daiļrades lomu mūsdienu sabiedrībā; rosināt interesi par Raiņa dzeju; sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību un radīt iespēju pilnveidot savas prasmes vizuālajā mākslā.

Šoreiz bērni tika aicināti piedalīties konkursā un izveidot savu īpašo atklātni, tās ilustrācijai izmantojot kādu no Raiņa dzejoļiem, kurā minēti ziedi vai daba. Lasot Raiņa dzeju vajadzēja izvēlieties vienu dzejoli, kurš lasītāju īpaši uzrunā, un ilustrējot to, jāveido sava atklātne. Ar nepacietību gaidām konkursa rezultātus, kas tiks paziņoti aprīļa beigās.

 

Radošo dzejas darbu konkursā "Ronis liedagā" skolēniem savos radošajos darbos bija jāatspoguļo vismaz viena no tēmām: roņu dzīves gājums; cilvēku rūpes par roņu mazuļiem; roņu loma dabā.

Konkursā ar saviem dzejoļiem piedalās 2. klases skolēni Betija Čakša, Estere Vasile, Kristers Jaunzems, Vadims Ramza, Terēze Blauva, 5. klases skolēni Kristiāns Andrejevs, Matīss Švinders, Olivers Zviedris, 7. klases skolniece Sigita Broka, 9.kl. skolniece Evelīna Pētersone. Konkurss "Ronis liedagā" noslēdzās 31. martā. Gaidām žūrijas vērtējumu.

 

24. martā skolā notika atceres pasākums, veltīts Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai. Visi kopīgi noskatījāmies Latvijas Okupācijas muzeja sagatavoto video - 1949. gada 25. marta deportācija "Ar bērna acīm".

 

29. martā 8., 9. klases skolēni guva jaunas zināšanas un atziņas sabiedrisko attiecību aģentūras SIA "Mediju Tilts" organizētajā nodarbībā jauniešiem par seksuālās un reproduktīvās veselibas veicināšanu.

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)