Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin:

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Janvāris - Barikāžu laiks.

1. - 27.janvāris Barikāžu piemiņas laiks Latvijā, kad mācību stundās skatāmies dokumentālās filmas, klausāmies barikāžu dalībnieku atmiņas, uzdodam jautājumus, meklējam atbildes, atceramies ļoti nozīmīgu laiku Latvijas vēsturē, kad Latvija atguva neatkarību.

 

Kas ir muzejs?
Uz šo jautājumu atbildi meklēja Gulbīša pamatskolas 5. un 6. klases skolēni 17.janvārī apmeklējot Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju.
Skolēni iepazinās ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstādēm: "Arheoloģiskās liecības  Gulbenes novadā", un lietišķās mākslas izstādi "Mūsu telpa".

Kas notiek muzeja apmeklētajiem neredzamajā daļā?
Atbildi uz šo jautājumu skolēni meklēja sarunā ar muzeja darbiniecēm -  krājuma glabātājām, sekojot priekšmetu un citu vēstures liecību reģistrēšanas, uzglabāšanas  un pētniecības kārtībai muzejā.
Noslēgumā  jaunieši veica praktisko uzdevumu "Atpazīsti senus priekšmetus" un izteica vēlēšanos senos darbarīkus iepazīt nākamajā  muzeja apmeklējumā, nu jau  muzeja klētī.

Secinājumi:
Muzejs varbūt noderīga  vieta, lai iegūtu jaunas zināšanas un prasmes.

Paldies muzeja darbiniekiem un muzeja  pedagoģiskās programmas vadītājai Ivetai Petrovskai.

 

Lepojamies!

14.janvārī, Gulbenes atklātā čempionāta dambretē pirmajā kārtā zēnu konkurencē, kuru vecums ir 16 un mazāk gadu 2. un 3.vieta mūsu skolas skolniekiem Matīsam Švinderam un Oliveram Zviedrim.

 

18. janvārī 1. - 3. klases skolēni piedalījās sporta sacensībās "Drošie un veiklie" Gulbenē.

Sacensībās piedalījās 16 komandas. Skolēniem bija jāveic stafetes, kurās svarīga bija precizitāte un ātrums, stafešu sarežģītība pakāpeniski pieauga.

Darbojoties piedāvātajās aktivitātēs, skolēni guva plaša spektra emocijas un pieredzi, atgriežoties skolā visi teica, ka šādās sacensībās gribētu piedalīties vēl.

 

25. janvārī 8. un 9. klasei sporta stundas notika Jaungulbenes sporta zālē, lai varētu pilnveidot volejbola spēles prasmes atbilstoša izmēra zālē, izjust zāles plašumu, izprast noteikumus. Šādu iespēju labprāt izmantosim biežāk.

Paldies par atsaucību un atbalstu A. Blauvam.

 

Vizuālās mākslas stundās top skaisti, krāsaini darbi. Ar paveikto dalāmies veidojot darbu izstādi skolā.

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)