Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Spodris, Kārlis

10. novembrī skolā viesojās Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes kinologi kopā ar saviem darba kolēģiem – suņiem. Pēc paraugdemonstrējumiem skolēni secināja: "Robežsardzes suņi ir tik paklausīgi!"

 

15. novembrī 1. - 3. klases skolēni nogādāja Labo darbu nedēļā savu, skolasbiedru un skolotāju saziedoto dzīvnieku patversmei "Astes un ūsas" Alūksnē. Klausoties stāstījumu par dzīvniekiem sapratām, ka svarīgi ne tikai ziedojumi, bet arī cilvēku uzmanība un mīlestība.

Paldies ziedotājiem!

 

Latvijas skolas soma

Patriotiskā mēneša ietvaros, 15. novembrī, 1. - 5. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Alūksni, kur izzināja un iepazina to, ar ko lepojas gan Gulbenes novads, gan Alūksnes novads. Un tas ir Gulbenes - Alūksnes bānītis. Skolēni aktīvi darbojās nodarbībā "Alūksnes Bānīša stacijas kvartāls zem lupas" iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros. Izglītojošajā nodarbībā skolēni praktiskā darbā veica Alūksnes stacijas izpēti. Izpētei palīdzēja uzdevumi, kuros ietverti matemātikas, vizuālās mākslas, ģeogrāfijas un citu priekšmetu elementi (šaursliežu dzelzceļa sliežu platums, kravu pārvadāšana, objektu atrašana).

Skolēnu domas par redzēto un piedzīvoto:
Patika skatīties caur brillēm.
Interesanti bija šķirot pakas.
Patika meklēt vietas, objektus stacijā.
Bija diezgan grūti atrast vietas kartē.
Gribējās braukt arī ar bānīti.

 

Sagaidot Latvijas valsts dzimšanas dienu, skolā notika Labestības nedēļa, kuras ietvaros ziedojām naudiņu, lai svētkos iepriecinātu SAC “Siltais” ļaudis. 16. novembrī iepriecinājām seniorus ar speķa pīrādziņiem, saldajiem groziņiem un skanīgām dziesmām. "Paldies par sirsnību, par kopā būšanu! Paldies bērnu ģimenēm par ziedojumu, kas mūs priecēja saldo groziņu un speķa pīrādziņu veidolā!", teica SAC "Siltais" ļaudis un vadība.

Paldies bērnu ģimenēm par ziedojumiem!

 

Pasaki kaut dažus mīļus vārdus,
Tādus, kuri sirdi glāstīt prot.
Nežēlo tos sirsnīgākos vārdus-
Proti ņemt un proti arī dot.
/V. Kokle-Līviņa/ 

Ar skanīgām dziesmām, ar radošiem darbiem sveicām Latviju 104. gadadienā!
1.un 3. klases skolēni veidoja grāmatiņas "Es esmu Latvija", mielojās ar Latvijā ražotiem gardumiem.
2.klase mācījās noformēt svētku galdu, gatavoja ielūgumus un galda kartes, un uzkodu groziņus.
4. klase skatījās filmas par Latviju, dziedāja latviešu dziesmas.
5. klases skolēni gatavoja dāvanu un rakstīja novēlējumus Latvijai dzimšanas dienā.
6. un 7. klase iepazina un meklēja atšķirīgi Latvijas novados.
8. un 9. klases skolēni veidoja kolāžas "Mana Latvija".

 

Valsts jaunatnes programmaJaunatnes starptautisko programmu agentura

Aktivitātes projektā "Kontakts"

Turpinām oktobrī iesākto, reizi nedēļā visi kopīgi iesākam dienu ar rīta rosmi, kuru vada skolēnu pašpārvalde. Rīta vingrošanas vingrojumu kompleksu skolēni sagatavoja kopā ar veselības sporta speciālisti Oniksu Balodi projekta "Kontakts" ietvaros. 23. novembrī skolā notika lekcija/nodarbība 6. -9. klases skolēniem par stresu. Nodarbību tiešsaistē vadīja psiholoģe (Mg. psych.) Zane Veinberga. Nodarbības laikā vadītāja skolēniem atklāja iedarbīgus paņēmienus, ar kuriem mazināt stresa līmeni un atgūt kontroli, pārvaldīt savas emocijas un uzvedību stresa situācijās.

Skolēnu atziņas par nodarbību:
Es no video lekcijas iemācījos ļoti daudz jaunu lietu kā samazināt stresu.
Man lekcija ļoti patika.
Es iemācījos kā viegli un ātri nomierināties stresa situācijās un uzzināju daudz ko jaunu.
Man ļoti patika paņēmieni, kā samazināt stresu.
Es uzzināju, ka stresu var samazināt klausoties mierīgu mūziku, izrunājoties ar kādu, pastaigājoties svaigā gaisā vai nodarbojoties ar saviem hobijiem.
Man ļoti patika šī lekcija par stresu un arī palīdzēja man saprast, kā to mazināt. Mēģināšu izmantot visus paņēmienus, kā samazināt stresa līmeni un tad secināšu, kurš veids man vislabāk palīdz.
Man ļoti patika kā nodarbību vadīja psiholoģe Zane. Patika viņā klausīties un nebija garlaicīgi.
Mana atziņa no šīs tiešsaistes ir šāda, ka ir daudz veidu kā atbrīvoties no stresa, piemēram, visvienkāršākais ir iet svaigā gaisā pastaigāties.

 

Simpātijas balva "Zaļās jostas" konkursā "Viens zaļš darbs Latvijai".

"Zaļā josta" rīkotajā radošajā konkursā "Viens zaļš darbs Latvijai", kurā dalībnieki radoši un praktiski izmantoja otrreizējās izejvielas, dabas materiālus, ražošanas atgriezumus un citus resursus, kas no nevajadzīgiem kļuvuši par vērtīgiem izejmateriāliem, lai labiekārtotu kādu sev nozīmīgu vietu Latvijā. Kopumā konkursā tika saņemti vairāk nekā 245 pieteikumi. Ņemot vērā faktu, ka iesaiste šajā konkursā bija ļoti liela un ir paveikti daudzi nozīmīgi darbi Latvijas labā, uzņēmums SIA "Zaļā josta" piešķīra simpātiju balvas 50 EUR vērtībā vēl 5 konkursa dalībniekiem, starp tiem arī mums - Gulbīša pamatskolai par izgatavoto Kukaiņu māju, kas tiks izvietota skolas teritorijā un būs uzskates līdzeklis dabaszinību stundām.

 

29. novembrī par personīgo higiēnu ar skolēniem runāja Gulbenes novada sabiedrības veselības speciāliste Ilze Biseniece. Nodarbība bija izzinoša un izglītojoša. Stāstīto ar interesi klausījās ikviens skolēns.

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)