Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Rauls, Rodrigo

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

2022.gada 21.septembrī ar iniciatīvas skolas Soma (ieejas biļetes) un Jaungulbenes pagasta bibliotēkas (transporta apmaksa) atbalstu 8. un 9.klases skolēniem bija iespēja doties uz Jēkabpils novada Dunavas pagastu un apmeklēt Raiņa "jaunu dienu zemi" – Tadenavu.

Raiņa jeb Jāņa Pliekšāna bērnības mājās caur spēlēm un atraktīviem uzdevumiem mācījāmies saredzēt, saklausīt un sajust to, kas veidojis Raiņa dzīves pirmos bērnības gadus. Iepazinām dzejnieka literāro mantojumu, izaijājām saulīti šūpulī, palīdzējām lidot Stikla kalna kraukļiem un rēķinājām saimniecības izdevumus Raiņa tēva istabā. Bija iespēja attīstīt tēlainību un vēlmi pašam interpretēt kādu Raiņa dzejoli.

Visas nodarbības laikā izjutām Saules motīva klātesamību – Saule, kas rit visu cauru dienu pa debess jumu, ne tikai Raiņa radošajā darbībā, bet arī muzeja ekspozīcijā.

Latvijas skolas soma

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)