Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Spodris, Kārlis

lejupielādeLatvijas Republikas proklamēšanas diena ir Latvijas valsts pasludināšanas diena, kas ik gadu tiek atzīmēta 18. novembrī. Šī diena tiek svinēta par godu faktam, ka 1918. gada 18. novembrī Latvijas Tautas padome proklamēja Latvijas Republiku, padarot to par neatkarīgu valsti. Šī diena ir valsts oficiālā brīvdiena, kad, svinot Latvijas dzimšanas dienu, visā valstī, visas dienas garumā norisinās dažādi kultūras pasākumi, piemēram, koncerti, balles, izrādes, izstādes, lekcijas,

radošās darbnīcas, kā arī citu veidu sarīkojumi. Visus šos pasākumus pavada vēsturiskās informācijas fons, neizmērojams emocionālais saviļņojums par savulaik iegūto valsts neatkarību, īpašs patriotisma uzplūds, lepnums par savu nacionalitāti, kā arī latviešu nacionālā un tradicionālā tematika un simbolika. Rīgā valsts svētku svinības tradicionāli ietver ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, piedaloties Latvijas valsts prezidentam un citām valsts augstākajām amatpersonām, svinīgu Nacionālo bruņoto spēku parādi 11. novembra krastmalā, lāpu gājienu pilsētā, kā arī krāšņu uguņošanu virs Daugavas. Jāpiemin, ka 18. novembris ir diena, kad visā valstī braukšana pilsētas sabiedriskajos transportos ir bez maksas.

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)