Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Spodris, Kārlis

Aprīļa sākumā 5.- 9.klašu skolēni iniciatīvas Latvijas skolas somas ietvaros klausījās SIA "Dzīvā skaņa" tiešsaistes koncertlekciju "Kino mūzikas vēsture". Par koncertlekcijā dzirdēto un redzēto atgriezenisko saiti skolēni mūzikas skolotājai sniedza, atbildot uz autoru sagatavotajiem jautājumiem un atrisinot krustvārdu mīklu. Koncertlekcijā skolēni uzzināja daudz jaunu un interesantu faktu. Piemēram, ka ideja par filmu tapšanu radās nejauši un ka pirmās video atskaņošanas ierīces spēja parādīt viena cilvēka 12 sekunžu garas filmas, ka tās bija melnbaltas un "mēmas", tādas kurās nerunāja, bet visu izteica ar kustībām un mīmiku. Šīm filmām mūziku improvizēja pianists, kurš atradās skatītāju zālē un vēroja notiekošo uz ekrāna. Skolēni uzzināja kādi ir filmu žanri, klausījās dažādu žanru filmu mūzikas ierakstus mūsdienīgā izpildījumā, kā arī iepazināms ar Rīgas kinostudijas un "Cinevilla" studijas filmēšanas darbu.

 IMG 20210415 113054

Skolēnu atsauksmes:
Ļoti patika koncertlekcija.
Vēlētos tādas vairāk.
Nebija garlaicīgi.
Prieks, ka klausoties kino mūziku, varēju atpazīt no kuras filmas tā ir.

Mūzikas skolotāja Gunta Apine

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)