Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin:

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Vizu, vizu, Metenīti
No kalniņa lejiņā;
Lai aug man gari lini
Zeltotāmi podziņāmi.

Pa vidu starp Ziemas saulgriežiem un Pavasara saulgriežiem senie latvieši svinēja Meteni. Senāk tas iezīmēja jaunā darba gada sākumu.
Ko darīja Meteņdienā?
Vizinājās no kalna - jo augstāks kalns, jo tālāk ragavas skrien, jo kuplāki un garāki lini augs.
Izrībināja zemi, lai vasarā kurmji dārzu nerok.
Cepa un ēda pīrāgus, bērniem deva grauzt cūkas kāju, lai glītāk rakstītu.
Spēkojās un lielījās, jo bija taču jāzina, kurš veiklāks, stiprāks, varošāks.
Maskojās un gāja apraudzīt kaimiņu sētas.

6. februārī 2. - 4. klases skolēni ar pīrāgu cepšanu un jautrām izdarībām – lielīšanos, spēkošanos, vizināšanos no kalna – svinēja Meteni un palīdzēja ziemai mesties uz otru uz pavasara pusi. Skolēni kopīgi noskaidroja atbildi uz jautājumu: Kas ziemas vidū vēsta pavasari? Lāstekas pie māju jumtiem, sērsna uz laukiem, līksmākas putnu balsis, pirkstiņi, kas aizmirst par cimdiem…

Lasīt tālāk...

1.decembrī skolā ciemojās Jaungulbenes pagasta PII "Pienenīte" grupas "Cālīši" bērni, kuri nākamajā mācību gadā uzsāks skolas gaitas. Bērni iepazinās ar skolotāju Aelitu un 3. klases skolēniem. Skolēni mazos ciemiņus skolā sagaidīja ar iestudētu teātra izrādi. Vēlāk kopā darbojoties ar skolotāju Aelitu un lielajiem palīgiem, 3. klases skolēniem, tapa skaistas Ziemassvētku eglītes.

Lasīt tālāk...

Valsts jaunatnes programma Jaunatnes starptautisko programmu agentura

4. decembrī 1. - 6. klases skolēni pilnveidoja prasmi sadarboties komandā, sadalīt pienākumus, uzņemties atbildību, uzdevumus paveikt līdz galam, pacietību, darbojoties skolēnu pašpārvaldes sagatavotajā izlaušanās istabā/ piedzīvojumā "Atver rūķa lādi!". 

Lasīt tālāk...

Valsts jaunatnes programma Jaunatnes starptautisko programmu agentura

7. novembrī skolēnu pašpārvaldes dalībnieki kopā ar skolotāju Ilonu un skolotāja palīdzi Sandru mācījās, kā veidot izlaušanās istabas. Nodarbības sākumā, lai labāk saprastu, kas ir izlaušanās istaba, kas un kā tur notiek, skolēni un skolotājas "izlauzās" no nodarbības vadītāju Annijas un Sintijas sagatavotās izlaušanās istabas.

Lasīt tālāk...

Karjeras nedēļa Gulbīša pamatskolā

Klasē runāt par dažādām profesijām, prasmēm, kas nepieciešamas dažādu darbu veikšanai, redzēt filmās, dzirdēt no vecākiem vai skolotājiem, tā ir teorija. Redzēt pašam, izmēģināt, sajust, tas ir aizraujoši!
Šajā nedēļā, apmeklējot Jaungulbenes pagasta uzņēmumus un iestādes: Jaungulbenes pagasta pārvaldi, Jaungulbenes Tautas namu, Sveķu pamatskolu arodgrupas, sociālās aprūpes centru "Alejas", SIA "Arka", SIA "Ainars Cinkuss", SIA "Valpor", IU "Jaungulbenes aptieka", tiekoties ar šo uzņēmumu vadītājiem un darbiniekiem, skolēni izzināja dažādu profesiju un amatu specifiku, kā arī kuriem mācību priekšmetiem pievērst lielāku uzmanību, kādas vispārējās (ieklausīties, domāt, izvērtēt savu rīcību utt.) un specifiskās prasmes attīstīt, lai sekmīgi veidotu savu karjeru. 6. - 9.klases skolēni piedalījās IT eksāmenā, pārbaudot savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā. Šī karjeras nedēļa paliks atmiņā ar spilgtām atmiņām par piedzīvoto un redzēto, protams, izprotot sevi un savas prasmes.

Lasīt tālāk...

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)