Vārda dienu šodien svin: Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Latvijas nedela skola

11.novembrī plkst.10:00 Erasmus+ projekta dalībvalstu vizītes atklāšanas pasākums

12.novembrī plkst.10:00 tikšanās ar Valsts robežsargiem un robežsardzes suņu paraugdemonstrējumi

14.novembrī plkst.10:00 tikšanās ar zemessargiem
Skolēnu pašpārvaldes organizēts konkurss PII "Pienenīte" sagatavošanas grupas bērniem

15.novembrī plkst.9:00 konkurss "Ko tu zini par Latviju?"
Muzikāls sveiciens Latvijai dzimšanas dienā

Vai jūs zināt, ka raganas var būt arī labas? Gulbīša pamatskolas 1.-4. kl. skolēni tagad zina, ka - VAR, jo 7.11. Gulbenes kultūras centrā noskatījās leļļu teātra izrādi "Mazā raganiņa". Raganiņa mums atgādināja, ka nekad nevajag darīt citam to, ko negribi, lai dara tev. Bērniem ļoti patika spilgtā un atraktīvā izrāde, kuru bija iespēja noskatīties ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" atbalstu.

Maza raganina

Karjeras nedēļu skolā iesākām esot kopā ar Jaungulbenes pagasta bibliotekāri un ar dzejnieci Inesi Toru.

Karjeras nedela 2019 1

Pārējās dienās tika pabūts dažādās vietās un pasākumos. Gūtas jaunas zināšanas, jauni iespaidi, viela pārdomām par to, cik aizraujošas, bet arī diezgan grūtas profesijas ir iespējams apgūt.

Lasīt tālāk ...

11. oktobrī "Latvijas skolas somas" ietvaros 8. un 9. klases skolēni Valmieras drāmas teātrī noskatījās izrādi "Nekas".

Izrāde, kas veidota pēc Dāņu rakstnieces Jannes Telleres romāna motīviem, vēsta par pusaudžu attiecībām ar vienaudžiem un arī ar pieaugušajiem. Sižets ir negaidīts, nepatīkams, brīžiem šokējošs, tomēr ļoti iedarbīgs. Izrāde skolēniem liek domāt par ļoti aktuāliem jautājumiem: Kam manā dzīvē ir jēga/nozīme? Kas man ir svarīgs attiecībās ar draugiem, ar vecākiem? Kad es saviem draugiem varu pateikt "Nē"? Kāpēc pusaudži mēdz būt tik nežēlīgi?

14. oktobrī klases stundā skolēni aktīvi diskutēja par to, kāds ir izrādes zemteksts, kuri izrādes notikumi visvairāk pārsteidza jauniešus. Kopīgi meklēja atbildes uz lugas režisora, aktieru sagatavotajiem jautājumiem, kurus pēc izrādes noskatīšanās saņēma ikviens skatītājs.

Š.g. 9.oktobrī Gulbīša pamatskolas skolēni, izmantojot iniciatīvas "Skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā Gulbītis – Jaunlaicene – Alūksne – Gulbītis.

Jaunlaicenes muzejā piedalījāmies divās izzinošās aktivitātēs:
• "Skološanās ne pa jokam" – saruna par 18.-19.gs. skolām un mācīšanas metodēm. Piedalījāmies senās skolas mācību stundās, apgūstot boksterēšanas prasmi un reizrēķinu malēniešu variantā. Tupēšanu uz zirņiem skolēni atzina par iedarbīgu audzināšanas metodi.
• "Rudentiņš – bagāts vīrs" - iepazinām senos rudens ražas novākšanas pārstrādes darbus, kurus izspēlējām caur uzdevumiem, mīklām un rotaļām (piedalījāmies kartupeļu novākšanas talkā, ķērām jumi, vācām un šķirojām labību, dārzeņus un augļus).

Alūksnē iepazinām Gulbenes-Alūksnes dzelzceļu un Alūksnes Bānīša staciju interaktīvā ekskursijā, kuras laikā varējām iejusties mašīnista, konduktora lomā, palīdzējām sašķirot vilciena pārvadātās preces un uzzinājām par drošības jautājumiem, kas jāievēro esot dzelzceļa tuvumā. Šajā nodarbībā laiks pagāja nemanot, skolēni gribēja darboties vēl un vēl, bet diemžēl bija jādodas atpakaļ uz skolu.