Gulbīša skola

Vārda dienu šodien svin: Raita, Jogita, Evija

IMG_8351.jpeg
IMG_8357.jpeg
previous arrow
next arrow

Karjeras nedēļa Gulbīša pamatskolā

Klasē runāt par dažādām profesijām, prasmēm, kas nepieciešamas dažādu darbu veikšanai, redzēt filmās, dzirdēt no vecākiem vai skolotājiem, tā ir teorija. Redzēt pašam, izmēģināt, sajust, tas ir aizraujoši!
Šajā nedēļā, apmeklējot Jaungulbenes pagasta uzņēmumus un iestādes: Jaungulbenes pagasta pārvaldi, Jaungulbenes Tautas namu, Sveķu pamatskolu arodgrupas, sociālās aprūpes centru "Alejas", SIA "Arka", SIA "Ainars Cinkuss", SIA "Valpor", IU "Jaungulbenes aptieka", tiekoties ar šo uzņēmumu vadītājiem un darbiniekiem, skolēni izzināja dažādu profesiju un amatu specifiku, kā arī kuriem mācību priekšmetiem pievērst lielāku uzmanību, kādas vispārējās (ieklausīties, domāt, izvērtēt savu rīcību utt.) un specifiskās prasmes attīstīt, lai sekmīgi veidotu savu karjeru. 6. - 9.klases skolēni piedalījās IT eksāmenā, pārbaudot savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā. Šī karjeras nedēļa paliks atmiņā ar spilgtām atmiņām par piedzīvoto un redzēto, protams, izprotot sevi un savas prasmes.

Lasīt tālāk...

Gladiolas, dālijas, asteres iezvanījušas jauno 2023./2024. mācību gadu.

1.septembrī skolas zvans uz pirmo stundu Gulbīša pamatskolā aicināja 6 pirmklasniekiem un 4 skolotājas, kuras kā savu darba vietu izvēlējušās mūsu skolu. Šogad skolā zinības apgūst 57 skolēni.

Lasīt tālāk...

1928.gada 1.oktobrī Gulbīša skola sagaidīja savus pirmos skolēnus. Šogad 30. septembrī skola atkal gaidīs visus bijušos skolēnus, skolotājus, darbiniekus uz 95. jubilejas svinībām.

No plkst. 16:30 dalībnieku reģistrācija un skolas telpu apskate.

Plkst. 18:00 svinīgais pasākums, pēc pasākuma sirsnīgas tikšanās klasēs

Plkst. 21:00 svētku balle.

gulbīša skolas 95 gadu jubileja

2022./2023. mācību gads aizvadīts ar panākumiem Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomā. Skolēni piedalījušies un ieguvuši godalgotas vietas dažādos valsts mēroga radošo darbu konkursos. Raiņa muzeja "Jasmuiža" rīkotajā vizuālās mākslas darbu konkursā "Raiņa dzejas atklātnīte" - 1., 2. vieta un Atzinība, Dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas organizētajā radošo dzejas darbu konkursā "Ronis liedagā" skolēni iekļuva laureātos un saņēma vērtīgas balvas – dāvanu kartes Rīgas zoodārza apmeklējumam, Latviešu valodas aģentūras radošo darbu konkursā "Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā" - 3. vieta un 3 Atzinības, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētajā zīmējumu konkursā "Mana droša pasaule" - Atzinības raksts 7 skolēniem, Ķekavas novadpētniecības muzeja rīkotajā mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītajā skolēnu karikatūru zīmējumu konkursā "Pa-smejies!", kura uzdevums bija uzzīmēt karikatūru, šaržu vai komiksu par tēmu "Apzinies sevi dabā!" - 3 darbi tika izvirzīti galvenajai balvai.

Mācību gada noslēgumā skolēnu zīmējumi ir aizsūtīti Latvijas Ornitologu biedrības organizētajam vizuālās mākslas konkursam "Lakstīgalas dziesma Ukrainai". Ar nepacietību gaidām rezultātus, kas tiks paziņoti vasarā.

Ar dalību konkursos esam popularizējuši ne tikai savu Gulbīša pamatskolu, bet arī pagastu, novadu un valsti, jo daudzos konkursos piedalījās arī bērni no Ņujorkas, Ņūdžersijas, Vašingtonas, Briseles, Bostonas, Hāgas, Tallinas izglītības iestādēm.

Skolēnus dalībai konkursos mudināja vizuālās mākslas un interešu izglītības pulciņa "Radošais literāts" skolotāja Aelita Blūma. Skolotāja atzīst, ka darbi ir prasījuši daudz skolēnu laika, pacietības, drosmes uzdrīkstēties, prasmes sevi parādīt. Skolēni kopā ar skolotāju sapratuši, ka talanti rodas smagā, pastāvīgā un patstāvīgā, pārsvarā - nogurdinošā, bet pozitīvām emocijām piepildītā darbā. Ir prieks, ka savus mērķus spējām piepildīt. Paldies skolotājai par ieguldīto darbu!

Ar panākumiem startējām arī Gulbenes novada 5. - 9. klašu koru skatē, kurā ieguvām 1. pakāpi, uzrādot labāko rezultātu novadā. Paldies kora vadītājai Guntai Apinei!

Gulbīša pamatskolas direktore Sarmīte Puriņa

Gulbenes novada Gulbīša pamatskolas mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)